کلنی کفیر

سلام  بر دوستان بسیار عزیزم.این بار با محصولی متفاوت  و غذایی بسیار مفید و سودمند خدمتتان رسیدم."کفیر"   و  البته تولید ماست و دوغ کفیر با روشی کاملا متفاوت و آسان.

دانه های کفیر در واقع کلنی هایی از چند نوع باکتری بسیار مفید  (پروبوتیک) بوده و  برای  دستگاه گوارش و به طور کلی برای تامین سلامتی انسان بسیار سودمند می باشند. خواستگاه اصلی کفیر کوههای قفقاز است  ولی در حال حاضر بیشتر مردم دنیا خصوصا در  کشور ها ی غربی از ان استفاده می کنند. شکل  ظاهری  کفیر بسیار شبیه به گل کلم   بوده ولی  حالتی ژل مانند دارد.در اینجا روشی کاملا ساده و اسان برای تولید ماست و دوغ کفیر شرح خواهم داد  و امیدوارم مورد پسندتان واقع شود. برای پی بردن به نقش محصولات کفیر در تامین سلامتی انسان کافی است  کلمه" کفیر "را در یک جستجوگر نظیر گوگل سرچ فرمایید.همیشه شاد و تندرست و سربلند باشید. ارادتمند   جمال ثابت جهرمی

کفیر

 برای دیدن تصاویر و توضیحات کامل تر بر روی ادامه مطلبکلیک فرمایید.


1-ابتدا کلنی کفیر(دانه های کفیر که به غلط قارچ کفیر هم گفته می شود) را از مراکز مطمئن خریداری کرده و یا از یکی از دوستان خود هدیه گرفته و  آن را در یک ظرف غیر فلزی قرار دهید. *** 2-  شیر فله ای یا پاستوریزه را حتما بجوشانید تا محیطی تقریبا سترون برای رشد باکتری های مفید کفیر فراهم شود و اجازه دهیدتا کاملا سرد و هم دمای محیط زندگی شود.هرگز شیر داغ یا ولرم را به دانه های کفیر اضافه نکنید . *** 3-ظرف حاوی شیر  و  دانه کفیر را  در  محلی تاریک نظیر کمد اشپزخانه قرار دهید و حدود 24 ساعت صبر کنید تا باکتری های مفید در شیر تکثیر شده و تبدیل به ماست پروبیوتیک کفیر شوند.بهترین دما برای رشد این باکتری 20 الی 25 درجه سانتی گراد است.ولی دمای 15 تا 30درجه را نیز تحمل می کنند. به هر حال زمان لازم برای تبدیل شیر به ماست کفیر بستگی به دمای محیط و تعداد دانه های کفیر دارد.***  4- پس از بسته شدن ماست، دانه کفیر را مطابق شکل با یک قاشق غیر فلزی برداشته د ر ظرف غیر فلزی  تمیز دیگری قرار داده و شیر جوشیده سرد  شده را به ان اضافه کرده در محل تاریکی قرار دهید. البته شما می توانید از شیر سرد شده داخل یخچال نیز اشتفاده کنید به شرط اینکه قبلا ان را  جوشانده باشید.*** 5-ماست تهیه شده را تا زمان مصرف در یخچال قرار دهید .*** 6-دانه های کفیر روز به روز بزرگ تر شده و شما می توانید  بخشی از ان را به دوستان خود هدیه کنید. 

کفیر  بسته شدن ماست بعد از حدود15الی 24 ساعت 

کفیر1 برداشتن دانه کفیر با یک قاشق غیر فلزی

کفیر 2 *********************************************************

یک روش دیگربرای تولید ماست کفیر: دانه های کفیر را در یک کیسه کوچک از جنس پارچه توری نازک قرار داده  و با یک  نخ نازک در کیسه  را بسته  و آن را داخل ظرف شیر  بگذارید و چند بار آن را داخل شیر تکان  دهید تا باکتری ها در شیر پخش شوند.(مثل چای کیسه ای) و نهایتا کیسه را به گوشه ظرف کشیده و در محل تاریک قرار دهید .پس از حدود 15 الی 24  ساعت، شیر تبدیل به ماست می شود.انگاه به ارامی کیسه را بیرون اورده و ماست را در یخچال بگذارید. لازم به ذکر است که در این روش بهتر است هر بار کیسه را با اب تمیز بدون کلر شسته و مجددا مور بهره برداری قرار دهید.

کفیر5

 ********************************************************

********************************************************

یک روش اسان برای تولید دوغ کفیر:

1-مقدار 750 گرم ماست کفیر را در یک بطری 1.5(یک و نیم )لیتری ریخته در بطری را محکم بسته و حدود 20 بار بطری را به شدت تکان بدهید  تا مایع صاف و تقریبا یکنواختی  بدست اید.***2- بسته به ذائقه تان ،حدود 5 الی 10 گرم نمک (یک پیمانه شیر بچه ها معادل 10 گرم نمک است)  را به بطری اضافه کنید.***3-یک شاخه نعنا فلفلی یا پونه ویا نعنا محلی  تازه را با  دست کمی فشار داده درون بطری بیندازید.***4-حدود 700 گرم اب تمیز بهداشتی  را به بطری اضافه کنید و  در بطری را بسته چند بار بهم بزنید.***5-اگر می خواهید دوغ سریع اماده شود ، می توانیدبطری را در محل گرمی قرار دهید اما  بهتر است  این  بطری  را به مدت 4الی 5 روز داخل یخچال گذاشته تا بتدریج تخمیر های لازم صورت پذیرد و دوغ شما دارای عطر و طعم عالی شود.

تذکر1-:هرگز بطری را به طور کامل پر نکنید بلکه بهتر است حدود 5 سانتی متر از سر بطری خالی بماند .در غیر این صورت فشار گاز کربنیک داخل بطری زیاد شده و هنگام باز کردن بطری ،مقداری دوغ به اطراف پاشیده می شود.

تذکر 2-در صورتی که نعنا،نعنا فلفلی و یا پونه در اختیارتان نیست می توانید از عرق نعنا  برای خوش طعم شدن دوغ استفاده کنید.به هر حال در صورت عدم دسترسی به مواد فوق هیچ مشکلی در روند تولید دوغ شما بوجود نمی اید.

موفق و سر بلند باشید.

گلدان پونه برای استفاده در بطری دوغ (طعم دهنده طبیعی)

پونه

گلدان نعنا فلفلی باطعم بسیار عالی و اسانس فراوان(طعم دهنده طبیعی)

نعنا فلفلی