جوانه زنیسلام بر همه دوستان و علاقه مندان پرورش گل و گیاه  

با توجه به درخواست شما عزیزان برای ایجاد پست جدید در خصوص  سبز کردن بذر های گران قیمت، یکی از تجربیات کاملا موفق خودم را همراه با عکس و توضیحات لازم ارائه می نمایم امید است مورد استفاده و قبول شما قرار گیرد.برای مثال بذر f1حسن یوسف برگ پهن  هر دانه  400 تا 700 تومان قیمت دارد  که با توجه به اندازه خیلی کوچک آن اگر زیر خاک مدفون شود تعداد زیادی از بذر ها سبز نمی شوند ولی در  این روش حدود 95 درصد ازبذر ها  سبز  شده وتبدیل به گیاه کامل می گردد. تجربیات گرانبهای شما را از جان و دل خریدارم.توضیحات کامل را در ادامه مطلب مشاهده  فرمائید.

"ارادتمندجمال ثابت جهرمی"


 تمام مجموعه را در یک کیسه نایلون قرار داده  درب انرا بسته و پشت پنجره  و دور از تابش مستقیم افتاب قرار می دهیم .معمولا 3 الی 7 روز بعد بذر   ها سبز می شوند.وقتی که نهال ها 4 برگی شدند کمی شن روی ریشه ریخته و به تدریج روکش پلاستیکی را برمی داریم و ارام ارام با محیط بیرون عادت می دهیم.

 بذر ها را مستقیما روی بستر مرطوب قرار می دهیمبستر را با اب کاملا خیس میکنیم                

گلدان  را از بستر کاشت  مناسب مثل شن تمیز،کوکو پیت،پرلیت و...ویا مخلوطی از این مواد پر می کنیم.حدود 2 سانتی متر از لبه لیوان خالی باشد . تا جوانه ها محلی برای رشد داشته باشند.

بهتر است دیواره های شفاف  لیوان را با کاغذ روزنامه بپوشانیم کف لیوان را بایک قطعه کاغذ روزنامه می پوشانیم تا مواد بستر خارج نشوند  

ته لیوان را با یک میخ داغ شده سوراخ می کنیم

وسایل لازموسایل لازم